Týnčin přívěšek

250 Kč
Skladem

Krásný třpytivý přívěšek ručně vyrobený dívenkou Týnkou, která trpí poruchou autistického spektra. Každý vyrobený kousek je originál. Pokud jste se rozhodli Týnce pomoci splnit sen, rádi vám vybereme přívěšek přímo pro vás, který nám zrovna pocitově padne do oka:-)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Leontýnka se narodila jako zdravá holčička. Bohužel později jí diagnostikovali poruchu autistického spektra, dysfázii, těžkou mentální retardaci, těžkou poruchu chování, intolerance na potraviny a alergie na kvetoucí traviny, stromy, řepku olejku, okrasné stromy, obiloviny a jiné. V osmi letech se k těmto diagnózám přidala i úzkostná porucha. Došlo to tak daleko, že Týnka nevyšla ani před dům na zahradu. Neustále si zakrývala oči. Maminka ji musela vodit jako nevidomého člověka. Neustále se držela za ruku, nebo ještě lépe za pas, aby měla velkou psychickou podporu při každém kroku. Někdy i dlouho stály na jednom místě, než mohly udělat další krok vpřed. Po nasazení medikace se stav zlepšil a po roce a půl, mohli medikaci pomalu vysadit. Ale s přibývajícím věkem se úzkosti opět vrátily a medikaci museli Týnce nasadit opětovně.

Delfinoterapie, na kterou chce maminka Leontýnku vzít, má děti úzkosti zbavovat. Dokonce jim má dodat životní energii, kterou potřebují všechny děti, které trpí úzkostmi a jakoukoli formou poruchy autistického spektra. Týnka již jednou delfíní terapii podstoupila a výsledky nedaly na sebe dlouho čekat. Z poznávání písmenek, přešla ke čtení slabik a celých slov. Dnes už má přečtených spoustu knížek a díky společnému čtení rozšiřujeme slovní zásobu aktivní i pasivní. Také jsme mohli přejít od znakování k dorozumívání se vokální řečí. Úzkosti se téměř ztratily a Týnka se vrhla do nových výzev.

Vybrané peníze z prodaných přívěšků by se využily právě na delfínoterapii, na kterou se Týnka moc těší.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz