Vlasy na podzim

To, že má vnější prostředí velký vliv na chování našich vlasů je jasná věc. Jak a proč k tomu ale dochází? Někteří možná pozorujete každý rok, že právě na podzim se Vám vlasy mastí více, než obvykle. Nebo že se Vám více objevují lupy či svědivost pokožky hlavy. O padání vlasů ani nemluvím. Každý slyšel to přirovnání, že venku padají listy ze stromů a nám zase vlasy z hlavy. Mnohdy Vás trápí, že pracně vyfoukané a vyžehlené vlasy se téměř okamžitě po odchodu z domu začnou kroutit a krepatět. V čem to všechno vězí a co s tím?

Pojďme na to tedy logicky. Podzim je období roku s největším počtem srážek. Vlhkost vzduchu je opravdu vysoká i když zrovna neprší. Tím přichází naše pokožka hlavy do vlhkého prostředí. Už v minulosti jsem psala, že vlhká pokožka je ideálním prostředím pro bakterie. Ve chvíli, kdy se přemnoží bakterie, kvasinky a plísně, začnou potíže jako nadměrné maštění vlasů, lupy, svědění, padání vlasů, zánět kůže.  Proto byste si měli vlasy vždy po umytí fénovat a to úplně do sucha.

Na podzim ale dochází k tomu, že se téměř celý den vyskytujete ve vlhkém prostředí a nic moc s tím neuděláte. Jedno ale udělat můžete. Dodržovat častější a trochu jinou péči o Vaše vlasy a pokožku, než jste zvyklí. Většinou doporučuji kosmetiku, která se stará o pokožku hlavy, regeneruje ji, vyživuje a hlavně dezinfikuje. Skvělé jsou i přípravky s prebiotiky, které budou živit ty příznivé bakterie, které se naopak starají o správnou rovnováhu. 

V mém sortimentu je pár produktů, které jsou na podzim a na potíže spojené s pokožkou hlavy jako stvořené. Stačí si jen vybrat :).

 

oolaboo šampon Therapeutic green tea

 

51F45131-9EFF-420E-9153-1F1573668F55

 

Profesionální receptura pro mokré i suché vlasy obsahující pyrithion zinečnatý, kyselinu salicylovou a biolin (prebiotický cukr, který obnovuje přirozenou flóru pokožky), která čistí a odstraňuje nečistoty, což pomáhá zmírnit příznaky lupů, maštění vlasů, zánětů kůže a padání vlasů. 

 

 

 

 

Natulique Exfoliative therapy

27D2E145-27EB-49E4-8F0F-7C5AF79E78CCNatulique Exfoliative therapy je účinná zbraň v boji proti problematické pokožce hlavy. Řeší potíže při extrémně suché, nebo naopak mastné pokožce, proti lupům, seboree, atopické dermatitidě, svědění, padání vlasů atd. Zvyšuje vlhkost kůže a tím zamezuje jejímu praskání a suchosti. Intenzivně chrání a uzdravuje. Díky exfoliačnímu účinku zbavuje pokožku odumřelých buněk kůže a snaží se obnovit tu zdravou. Tato maska je ideální v kombinaci se sprejem Rejuvenation mist.

Tuto masku aplikujte vždy 15-30 min před mytím. Poté použijte vhodný šampon a kondicionér.

TIP: Tuto masku kombinujte se sprejem Rejuvenation mist, který nastříkejte každé ráno, klidně i večer na pokožku hlavy. Tento mist bude udržovat Vaši pokožku hygienicky čistou, svěží a hydratovanou. 

 

Pokožku hlavy tedy máme vyřešenou. Budeme dělat maximum pro to, aby jsme ji udrželi hygienicky čistou. Co ale dělat s neposednými vlasy? To je úplně jiná písnička.

V našem vlasu jsou jisté vazby, budeme tomu říkat zámky. Ten nejjednodušší se nazývá vodíkový. Jak pracuje? Ve chvíli, kdy se vlas dostane do kontaktu s vodou, se tento zámek uvolní a vlas se stává tvárný. Po usušení se vodíkový zámek uzamkne a vlas zůstane ve tvaru, v jakém uschnul. Využíváme této vlastnosti například když natáčíme vlasy na natáčky. My na podzim řešíme stejný princip. Naše vlnité a kudrnaté vlasy umyjeme, vyfoukáme přes kartáč a ještě přežehlíme žehličkou. Vlas uschl v rovném stavu a vodíkový zámek se uzamkl. Máte krásné, hladké a rovné vlasy. Ale hle! Ve chvíli, kdy jste vyšli před dům do vlhkého prostředí se vodíkové zámky opět odemykají a vlas má tendenci vracet se zpět do svého přirozeného tvaru. To je naprosto přirozený jev, který nelze změnit. Výrobci kosmetických značek si jsou tohoto jevu samozřejmě vědomí a snaží se vymyslet technologii, která by na vlasu vytvořila voděodolný film, který zabrání nežádoucímu otevírání vodíkových zámků. Ale popravdě, zatím jim to moc nejde. Já jsem se tedy ještě nesetkala s žádným, který by opravdu 100% pomohl. 

D95733DD-C885-42BF-8FFB-911838175399C38FFEAB-1301-4D7D-893C-9201A3D56207

Nic méně se nevzdávejte. Jsou tu dvě možnosti. První, ke které se více přikláním, je s vlasy nebojovat. Pokud se Vám vlasy vlní a kudrnatí, dopřejte jim hromadu hydratace a místo natahování si kupte přípravky na podporu vln (Curl defining hair cream). Vezměte do ruky difuzér a vyfoukejte si vlny. Pokud máte takové ty hodně divoké krepy, můžete si udělat pár jemných a úhledných prstýnků kolem obličeje kulmou a zbytek sepnout sponou. Na tvorbu těchto malých vlnek kolem obličeje používám kulmu Hot tools 19mm.

 

Pokud jsou pro Vás vlnité a kudrnaté vlasy naprosto nepředstavitelné, pak radím použít přípravek, který bude     vlasy narovnávat, chránit před teplem a zároveň bude mít i jisté voděodolné krytí. Z mého sortimentu to je 24 Benefits instant cure nebo Smooth out stylixer.

Velmi důležité je i foukání vlasů. Až jsou vlasy téměř úplně suché, dofoukejte je horkým vzduchem přes kartáč a uhlazujte. Můžete tak mechanicky douzavřít šupinky na povrchu vlasu a tím znemožnit vodě vstoupit dovnitř.

 

Tak tady je podzim a vyřešené otazníky kolem vlasů. Nezoufejte, roční období se rychle mění a zanedlouho tu bude zima a budeme řešit elektrizování vlasů a jejich suchost. Vždy je něco. Ale o tom je život. :) 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.