Společnost byla založena v Parmě v Itálii v roce 1983 v rodině Bollati, Davines začal jako výzkumná laboratoř, vyrábějící produkty vysoké kvality pro péči o vlasy pro renomované kosmetické firmy na světě. Po deseti letech zdokonalování našich zkušeností, jsme vytvořili naši vlastní vlasovou značku, Davines,  výhradně pro salóny a v roce 1996 založili [comfort zone] péči o pleť pro lázně a kosmetická centra.
Od počátku jsme se zaměřili na tvorbu kvalitní produktů, které jsou vědecky navrženy pro práci, kde vyjádřují osobitý styl a ducha.

Náš styl je odrazem naší zvídavosti a otevřenosti vůči světu - různé kultury, zvyky a lidé, které skutečně inspirují nás - a naše italská perspektiva historie a umění, designu a módy, kultury a životního stylu, protože je to naše dědictví a tím, čím jsme. Milujeme věci, které odrážejí jednoduchost a harmonii, protože jejich krása je vždy moderní. A i když jsme v symbióze s dnešní dobou, vytváříme koncepty a výrobky, které jsou určené pro to, aby se staly klasickými i nadčasovými.

Kvalita pro nás znamená mít volnost při vytváření nejlepších produktů s pečlivou pozorností a úctou k našemu životnímu prostředí, s použitím vysoké kvality přírodních složek a použití vědecké přesnosti na všechny produkty pro zajištění bezpečnosti našich zákazníků. To také znamená kvalitu života pro naše zaměstnance, partnery a spotřebitele.

V Davines si troufáme dělat to, v co věříme, a nikoli v souladu s hlavním proudem, tak aby intuice definovala naši cestu. To nám dává svobodu rozvíjet koncepty a výrobky, které jsou originální, autentické a citově spojené s lidmi. Naše práce je přemýšlivá rovnováhu látek a stylu, přírody a vědy, lidí a ducha. 
Davines je zastoupen ve více než 75 zemí, v tisících salonů a stovek a stovek nadšených kadeřníků.
I když budeme i nadále růst, se sídlem v Parmě, New Yorku, Paříži, Londýně a Mexico City, jsou naše kořeny pevně zasazeny v našich začátcích jako rodinné výzkumné laboratoři vedené stejnou touhou po kvalitních výrobcích s autentickým přístupem a nadčasovým odvoláním.

Davines používá pouze obnovitelné zdroje energie.

 

UDRŽITELNÁ KRÁSA

"Krása spasí svět". V Davines, věříme, že je to možné a věříme, že díky naší vizy udržitelnosti se to může stát. Krása Naším ideálem krásy je najít inspiraci v konceptu rovnováhy mezi látkou a tvarem, stejně jako v italské renesanční tradici. Náš styl je delikátní konvergencí unikátních vlastností a je inspirován jednoduchostí, harmonií a dobrého vkusu. Krása, v kterou věříme, že je založena na respektu a uznání individualit. Takže slavíme a vyjadřujeme grácii s eleganci, která z každého z nás dělá to, kým jsme.

To je důvod, proč se považujeme za nástroj pro naše zákazníky, jak vyjádřit svou vlastní jedinečnost. Vytvářením "krásy" chceme, aby se lidé o sebe starali, aby se starali o prostředí, ve kterém žijí a pracují a o věci, které milují. Naše multikulturní zvědavost nás motivuje prozkoumat mnoho pravd, které tvoří náš svět. Snažíme se být v souladu s dobou, ale stále hnáni novými podněty.

 

100% ČISTÁ ENERGIE

Všechna lidská činnost produkuje emise oxidu uhličitého. Podle nedávného zjištění spotřeba energie poroste o 40% v průběhu příštích dvaceti let, a planeta to již není schopna udržet: spotřeba přírodních zdrojů lidmi přesahuje kapacitu, kterou je planeta sama, schopna obnovit. Je důležité, aby člověk začal hledat obnovitelné zdroje energie a zdroje pro jeho energetické potřeby.
Pro kompenzaci dopadu na životní prostředí, Davines pomocí obnovitelných zdrojů energie slunce, větru, vody a půdy zásobí svou výrobu a kanceláře od roku 2006.

Tyto nevyčerpatelné zdroje energie neuvolňuje CO2, které neznečišťují a neustále se obnovují. Každý hotový výrobek, navržen a vyroben v Davines, se získal ze 100% čisté energie.

ECO-BALENÍ

Balení příspívá k udržitelnosti
Dokonce i obal je faktorem udržitelnosti, to je důvod, proč Davines vyvinul sadu orientačních principů, kterými se snaží vytvořit obal, který je co nejšetrnější k životnímu prostředí.
Náš výběr materiálů v rámci balení produktů je založen na třech základních bodech: Použití co nejméně materiálu, použití recyklovatelných materiálů, optimalizaci logistiky, kontroly kvality, aby se zabránilo plýtvání.
Součástí tohoto důležitého plánu je snížení plastu. Kdykoli je to možné, používáme minimální množství plastu (např. Davines řada Essential). Tato případová studie zahrnuje projekt ECOMILLE, za kterou byl Davines oceněn "Product Stewardship 2011" cenu Federazione Nazionale dell'industria Chimica (Federchimica – Federace národního chemického průmyslu v Itáli).

PROJEKT ZERO IMPACT®

Produkty s nulovým odpadem 
Před sedmi lety, díky spolupráci s LifeGate, Davines přijal politiku nulového odpadu nebo-li zero impact v rámci balení Essential řady, která byla později doplněna SU letní řadou a řadou OI. 
Lpěním na projektu nulový dopad LifeGate ®, emise oxidu uhličitého vzniklé při tvorbě obalů těchto řad jsou kompenzovány zalesňováním, ochranou a obnovou lesů přírodních rezervací v Itálii, Kostarice a Madagaskaru.

 

 

PRODUKTOVÉ ŘADY

 

Multifunkční produkty

Multifunkční produkty pro všechny druhy vlasů. Bohaté a vyživující složení dodává lesk, měkkost a hebkost Vašim vlasům.

Aktivní složky Olej z amazonské rostliny oreláníku barvířského – velmi bohatá na beta karoteny (100x vyšší množství než v mrkvi), má restrukturalizační účinky na vlasy a podporuje jejich růst. Pomáhá redukovat krepatění, poskytuje hydrataci, objem a lehkost bez zátížení vlasu. Chrání vlasy před tepelnými zdroji. Použitý olej z oreláníku barvířského pochází z Amazonie a je označen jako Fair Trade.

 

problémy vlasové pokožky a vlasů

Produkty a ošetření zaměřené na problémy vlasové pokožky a vlasů.

První ucelená řada, která neobsahuje sulfáty a parabeny. Sulfáty jsou látky, které způsobují podráždění očí, vyrážky, alergické reakce a přesušování kůže, zatímco parabeny mohou vyvolávat kožní alergické reakce. Nové přípravky obohacené o fytoceutika: aktivní biologické látky, které se nacházejí pouze v rostlinách, inovativní kosmetické přísady, s mimořádnými antioxidačními, protizánětlivými vlastnosti.

 

Davines Authentic

Obsahuje 98% až 100% přírodních složek, základem je organický světlicový olej, který má antioxidační a ochranné vlastnosti.

Všechny přípravky jsou biologicky odbouratelné a neobsahují sulfáty, parabeny, umělá barviva, silikony a minerálních oleje, PEG deriváty, lauryl-sírany SLS a SLES (pěnidla).

 

 

 

Your Hair Assistant

Your Hair Assistant

Nová řada navržena a vytvořena uměleckým ředitelem Angelem Seminarou. Angelo Seminara ve spolupráci s laboratořemi Davines převedl svůj sen z dětství do reálné podoby. 

Řada obsahuje 8 produktů, se kterými docílíte perfektního vyfoukání vlasů. Chcete mít vždy krásně vyfoukané a upravené vlasy? Vyzkoušejte tuto novinku!

  

 

Davines Essential Haircare

 

Řada produktů pro každodenní péči, každý produkt s vlastní přezdívkou a všechny s jediným cílem a to naplnění svého jména.

Každá rodina produktů obsahuje vybrané účinné látky, které nabízejí okamžitý a cílený efekt pro specifické potřeby a jsou obohaceny o přírodní antioxidanty a ochranné vlastnosti. Řada s nulovým dopadem - Zero Impact ®

 

 

 

 

 

 

 

I LOVE DAVINES...

Davines